تبلیغات
آموزش سئو و بهینه سازی سایت - از همه شکایت دارم
آموزش سئو و بهینه سازی سایت
چهارشنبه 7 تیر 1391 :: نویسنده : بهینه
این موضوع آنقدر جدی شد که بعضی از کارشناسان اعلام کردند یک شکایت نیمی از شرکت های تکنولوژی بزرگ دنیا را درگیر کرده است.
در حقیقت «پل آلن» یکی از بنیان گذاران شرکت بزرگ microsoft و یک میلیاردر آمریکایی، بسیاری از شرکت های مشهور و شناخته شده تکنولوژی دنیا را به خاطر نقض چند حق انحصاری (patent) مربوط به اینترنت متهم کرده است؛ حقوق انحصاری که آلن آنها را متعلق به شرکت خودش می داند.


هر آنچه كه مدیران اجرایی باید بدانند (صوتی)
همه ما حتما در گشت و گذارهای آنلاین خود در وب سایت های مختلف با تبلیغات آنلاین، اخبار مربوط به نرخ سهام یا لینک های مرتبط با مطلبی را که در آن وب سایت می خوانیم، مواجه شده ایم.

جالب است بدانید که حالا همین موضوع باعث شده است که پل آلن از بسیاری از شرکت های بزرگ تکنولوژی شکایت کند. او معتقد است که تکنولوژی که پشت همه این اتفاقات آنلاین قرار دارد، متعلق به او است و به همین دلیل هم او اعتقاد دارد که تمام شرکت های برتر اینترنتی دنیا باید به خاطر استفاده از این تکنولوژی هزینه ای را به او بپردازند.

به این ترتیب آلن 57 ساله روز جمعه علیه بسیاری از این شرکت ها مانند google، facebook، ebay و yahoo شکایت کرده است؛ چون معتقد است که تجارت بزرگ این شرکت ها از طریق تکنولوژی متعلق به «او» شکل گرفته است. آلن مدعی است که این تکنولوژی ها در دهه 1990 در شرکت interval research که متعلق به او بوده، ثبت شده است. این شکایت، اما حالا از طرف شرکت interval licensing که تحت کنترل پل آلن بوده و صاحب امتیازهای شرکت تعطیل شده پژوهشی علوم کامپیوتر و ارتباطات interval research است، مطرح شده است.

 این در حالی است که طبق اعلام فعالان عرصه تکنولوژی، آلن به عنوان یکی از رهبران عرصه نرم افزارهای کامپیوتری هیچ کدام از این تکنولوژی ها را خودش اختراع نکرده و گسترش نداده است و فقط مالک حق انحصاری آنها است. از طرفی اما موضوع مطرح شدن این شکایت در این زمان چیزی است که برای بسیاری مبهم مانده است.

با این حال، اما اغلب فعالان تکنولوژی معتقدند که هدف پل آلن از طرح این شکایت صرفا نوعی جنگ و جنجال است. سخنگوی شرکت google در این مورد می گوید: «این شکایت علیه بعضی از بهترین شرکت های تکنولوژی، تنها نشان دهنده یک روند حرفه ای تاسف بار عده ای است که به جای بازار در دادگاه به رقابت می پردازند.» شرکت های متهم دیگر در این شکایت هم اعلام کرده اند که در برابر این شکایت از خودشان دفاع خواهند کرد و بعضی دیگر هم هنوز اظهار نظری در این مورد نکرده اند.» این در حالی است که شرکت پل آلن مدعی شده است بعضی از پروژه های خارجی از جمله کارهای انجام شده توسط موسسان google؛ یعنی سرگی برین و لری پیجف را هم حمایت مالی کرده است.


این در حالی است که در سال های اخیر شکایت درباره حق انحصاری در حال افزایش یافتن است و به عقیده بسیاری به یک تلاش پر منفعت تبدیل شده است. «اوشن تومو» یک بانک واقع در شیکاگو و فعال در عرصه بازرگانی و تجارت، ارزش بازار حق انحصاری را به اندازه 500 میلیارد دلار ارزیابی کرده است.

بعضی از افراد تلاش پل آلن بعد از این سال ها را در واقع یکی از همین تلاش ها برای کسب منفعت بیشتر می دانند. این اتفاق به دنبال موفقیت شرکت هایی مانند ntp که تنها به کار تایید و اجرای حق انحصاری بدون تولید هیچ محصولی می پردازند، رخ داده است. در حقیقت همین موضوع هم باعث شده است که دادگاه های فدرال و کنگره آمریکا برای جلوگیری و ممانعت از چنین شکایت هایی در تلاش هستند.

شکایت آلن، اما به چهار حق انحصاری مربوط می شود که او یک دهه پیش و در زمان اوج نفوذ اینترنت در دنیا با هرینه ای در حدود 100 میلیون دلار ثبت کرده بود. او اما معتقد است حالا حتی با وجود گذشته یک دهه از ثبت این حقوق انحصاری هم می توان جلوی نقض آنها را گرفت. با این وجود، اما آلن حاضر نشده است تا درباره این شکایت با هیچ رسانه ای مصاحبه کند. «دیوید پستمن» سخنگوی آلن در این مورد گفته است: «ما تشخیص دادیم که نوآوری یک ارزشی دارد و حقوق انحصاری راهی برای حفاظت از این نوآوری ها هستند.»

او معتقد است که این تلاش آلن هیچ ارتباطی به بیماری اخیر او نداشته و تنها به دنبال تمایل او به بخشش اکثر سرمایه اش شکل گرفته است. این در حالی است که پل آلن درست یک سال پیش به نوعی سرطان بدخیم لنفاوی مبتلا شده است و هنوز هم تحت درمان قرار دارد.

بزرگ ترین غایبان فهرست شرکت های متهم در این شکایت دو شرکت microsoft که آلن یکی از سهامداران آن است و شرکت amazon که در شهر محل سکونت آلن قرار دارد، هستند. «پستمن» هیچ اظهار نظری درباره این دو شرکت نکرده است.

«مارک لملی» یکی از وکلای متخصص در زمینه اموال ذهنی که وکالت دو شرکت google و netflix را در موارد دیگر به عهده داشته است، در این مورد می گوید: «این ماجرا بیشتر شبیه به یک شکایت کلاسیک و قدیمی درباره حق انحصاری است. در واقع مالکان حقوق انحصاری قدیمی مربوط به تکنولوژی که مورد استفاده گسترده هم قرار دارد، کمتر پیش می آید که بتوانند در چنین دادگاه هایی موفق بشوند.»

در مقابل، اما وکلای پل آلن اعلام کردند که یک تیم تحقیقاتی در حال بررسی این حقوق انحصاری و ارزش آنها در بازار امروز هستند. بسیاری از کارشناسان حقوقی در این مورد معتقدند که این روزها شکایت درباره نقض حقوق انحصاری می تواند منافع مالی بیشتری از فروش این حقوق داشته باشد و به همین دلیل هم این شکایت ها در سال های اخیر رواج پیدا کرده اند.

شرکت ntp هم در ماه جولای گذشته شرکت های apple، microsoft و چهار شرکت اینترنتی دیگر را به نقض حق انحصاری مربوط به ارسال بی سیم ایمیل ها به گوشی های موبایل متهم کرد. در همین راستا هم شرکت بزرگ research in motion سازنده گوشی های blackberry در سال 2006 مبلغی برابر 5/612 میلیون دلار را برای چنین اتهامی به شرکت ntp پرداخته است. این موضوع نشان می دهد که پل آلن چندان هم بی حساب تیر پرتاب نکرده است.

منبع: وال استریت ژورنال
حق انحصاری و اتهامات
شاید بعضی از ما درست ندانیم که چیزی که این روزها پل آلن از آن به عنوان حق انحصاری یاد می کند و اصلا به خاطر نقض این حق انحصاری از غول های تکنولوژی شکایت کرده است، دقیقا چه چیزی است.

با این اوصاف بد نیست بدانید که حق انحصاری (patent) در واقع به گروهی از حقوق انحصاری گفته می شود که توسط دولت به یک مخترع یا نمایندگان آن برای یک مدت مشخص و محدود و البته در عوض ارائه عمومی آن اختراع داده می شود.
حقوق انحصاری که پل آلن در گذشته آنها را به نام شرکت خودش ثبت کرده بود و حالا مدعی است که شرکت های بزرگ تکنولوژی آنها را نقض کرده اند، عبارتند از:
حق انحصاری شماره 6263507:
این حق به یک وب سایت اجازه می دهد پیشنهاداتی را درباره موارد مرتبط با صفحه ای که در آن زمان کاربران در حال تماشای آن هستند، مرتبط با فعالیت آنلاین آنها یا سایت های مرتبط شبکه های اجتماعی، به این کاربران بدهد. (در این مورد در حال حاضر شرکت های aol، apple، ebay، google، netflix، office depot، officemax، staples، yahoo و youtube متهم شده اند)
حقوق انحصاری شماره 6034652 و 6788314:

بر اساس این حقوق تبلیغات آنلاین، نرخ سهام، اخبار به روز شده یا تصاویر ویدئویی می توانند به عنوان یک محتوای فلش متفرقه و خارجی روی نمایشگر کامپیوتر کاربر و در کنار فعالیت اصلی آن نمایش داده شوند. (شرکت های aol، apple، google و yahoo در حال حاضر درباره نقض این دو حق انحصاری متهم هستند)

حق انحصاری شماره 6757682:
این حق به خوانندگان یک گزارش خبری در یک وب سایت اجازه می دهد تا به سرعت لینک مطالب مرتبط با موضوع این گزارش خاص را در میان مطالب دیگر پیدا کنند. (در حال حاضر شرکت های aol، apple، ebay، facebook، google، netflix، office depot، officemax، staples، yahoo و youtube به خاطر نقض این حق متهم شده اند).

آلن در گذشته
پل آلن (از پایین سمت راست) یکی از موسسان microsoft به همراه بیل گیتس این شرکت را در سال 1975 تاسیس کرد و در سال 1983 آن را ترک کرد. با این حال، اما او همچنان به عنوان یکی از سهامداران غول نرم افزار دنیا فعالیت می کند. این عکس در سال 1978 گرفته شده است و در آن پل آلن و بیل گیتس به همراه اولین کارمندان شرکت microsoft حضور دارند.

پل آلن به عنوان یک میلیاردر در سال 1997 یک شبکه تلویزیون کابلی به نام charter را در سیاتل خریداری کرد. این شبکه تلویزیونی، اما در سال 2009 دچار ورشکستگی شد. در این تصویر پل آلن سرمایه گذاری در یک تیم فوتبال را جشن گرفته است.

پل آلن 57 ساله هنوز هم یکی از ثروتمندترین مردم جهان است. او حالا اما تمام انرژی و سرمایه خودش را برای شکایت از شرکت های بزرگ
تکنولوژی جهان در سیلیکون ولی گذاشته است. در این تصویر پل آلن با «مت هاسلبک» بازیکن راگبی در بازی های سال 2007 در حال صحبت کردن است.
پل آلن کیست؟

پل گاردنر آلن در روز 21 ژانویه 1953 در سیاتل واشنگتن متولد شده و یکی از بنیان گذاران شرکت بزرگ microsoft است. او با دارایی های شخصی 5/13 میلیارد دلار در سال 2010 یکی از ثروتمندترین مردان جهان است. او مالک شرکت های تجاری مختلفی است و یکی از رهبران عرصه نرم افزارهای کامپیوتری محسوب می شود. او حتی مالک سه تیم ورزشی حرفه ای بسکتبال، راگبی و فوتبال هم هست.

در واقع آلن مشوق اصلی بیل گیتس برای ساختن و راه اندازی غول نرم افزاری جهان بوده است. او در سال 1983 به نوعی تومور لمفاوی مبتلا شد، اما چند ماه بعد این سرطان با موفقیت درمان شد، او اما سال گذشته دوباره به همین تومور، اما از نوع بدخیم آن مبتلا شده و همچنان در حال درمان است. آلن در سال 2000 بعد از آنکه از microsoft کناره گیری کرد، 68 میلیون سهم از سهام خود در این شرکت را فروخت. با این حال، اما او هنوز مالک 138 میلیون سهم از سهام این شرکت است.     جدیدترین  گوشی ساعتی مدل 2014

 

            سازگار باتمامی شبکه های مخابراتی ایران ایرانسل/همراه اول/تالیا

          به همراه این گوشی موبایل یک عدد هندزفری بلوتوث  به عنوان هدیه ارسال خواهد شد

موجود در رنگ های مختلف

 
 

نوع مطلب : تبلیغات اینترنتی، تبلیغات، بازاریابی اینترنتی، 
برچسب ها : موبایل مچی، موبایل ساعتی، موبایل ساعتی جدید، موبایل کوچک، موبایل جدید،
لینک های مرتبط :

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بهینه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :